Svetislav Pesic: “Vasillije Micic’in EuroLeague’in En İyi Beşinde Olmaması İnanılmaz”

Svetislav Pesic: “Vasillije Micic’in EuroLeague’in En İyi Beşinde Olmaması İnanılmaz”

14 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Vasilije Micic‘in, Turkish Airlines EuroLeague’in en iyi beşinde yer almaması, Sırbistan Milli Takımı’nın baş antrenörü Svetislav Pesic‘in sert tepkisine neden oldu.

EuroLeague geçtiğimiz günlerde sezonun en iyi beşlerini açıkladı. Bu sezonun en iyi beşinde Sasha Vezenkov, Mike James, Nikola Mirotic, Shane Larkin ve Walter Tavares yer buldu. Öte yandan Vasillije  Micic, Vladimir Lucic, Shavon Shields, Kostas Sloukas ve Giorgos Papagiannis ile birlikte ikinci beşte kendine yer buldu.

Sırbistan milli takımı baş antrenörü Svetislav Pesic, Anadolu Efes’in oyun kurucusunun turnuvanın ilk takımında yer alamamasına şaşırdığını söyledi.

“Micic, oyun kurucu olmasına rağmen EuroLeague’in en skorer oyuncusu oldu. En iyi beşte olmaması akıl almaz. EuroLeague’de hiçbir şey sizi şaşırtamaz. En skorer oyuncu ve geçen yılın MVP’sinin A Takım’da seçilmemesi nasıl mümkün olabilir? Elbette takım arkadaşlarının da yardımıyla AX Armani Exchange Milan’a karşı oynanan maçlarda Efes’i ayakta tutan oydu. MVP olmaması inanılmaz. Bir hata olduğunu düşündüm. Kusura bakmayın ama bu seçimi anlamıyorum. Pratikte Efes’i Final Four’a taşıyan, hiç abartısız en iyi oyuncuydu.”

Basketnews