Andreas Pistiolis Bahçeşehir Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Andreas Pistiolis Bahçeşehir Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

15 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

ING Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisi ilk maçında Galatasaray NEF, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti. Sarı kırmızılılar karşılaşmayı son çeyrekteki etkili oyunuyla 91-76 kazandı. Maçın ardından Galatasaray’ın baş antrenörü Andreas Pistiolis açıklamalarda bulundu.

Yunan koç, rakip karşısında oyuncularının taraftarla bütünleşerek yüreklerini ortaya koyduklarını vurgulayarak, play-off serisiyle ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Çok iyi bir takıma karşı oynuyoruz. Henüz biten bir şey yok. Play-off serisi bu. Hala yapmamız gerekenler var. Taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Burada olmaları çok önemli. Çalışmamızın karşılığını aldık. Oyuncularımız yüreklerini ortaya koydu. Bu, benimle değil oyuncular ve taraftarlarla alakalı bir durum. İyi bir takımla oynuyoruz. Onların reaksiyon vermelerini bekliyoruz. Oyuncularım böyle savaşırsa işi çözeriz. Bunu gösterdik. Aynı reaksiyonu bir sonraki maç da bekliyorum.”

Bahçeşehir Koleji’ni FIBA Avrupa Kupası’nı kazandığı için tebrik eden Pistiolis, sözlerini şöyle noktaladı:

“Rakibimizi tebrik etmek istiyorum. Türk basketbolu için önemli bir başarı. Kupa kazanan takımlardan reaksiyon beklemek doğal. Ben de Bahçeşehir Koleji’nden ikinci maçta bunu bekliyorum.”

Galatasaray Spor Kulübü