Thomas Walkup: “Olympiakos’ta Oynamaktan Gurur Duyuyorum”

Thomas Walkup: “Olympiakos’ta Oynamaktan Gurur Duyuyorum”

15 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Olympiakos, 2017 yılından sonra ilk kez bu sezon Turkish Airlines EuroLeague Final Four’unda boy gösterecek. Kırmızı beyazlıların ABD’li gardı Thomas Walkup, play-off serisinde AS Monaco’ya karşı sergilediği performansla takımının turu geçmesinde başrollerden birini oynamıştı. Deneyimli gard, kariyerinde ilk kez EuroLeague Final Four’unda boy gösterecek.

29 yaşındaki Walkup, Gazetta Dello Sport’a bir röportaj verdi ve final four oynamayacağı için heyecanlı olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Sadece Birkaç Özel Oyuncu F4’te Şans Buluyor”

“Avrupa’ya gelmeden önce bu başarının ne kadar büyük olduğunu hayal bile edemezdim. Ancak bu yıl, sadece birkaç basketbolcunun Final 4’ün atmosferini en az bir kez yaşamayı başardığını fark ettim. Bu fırsatı hafife almayacağız.”

Olympiakos taraftarı tarafından oldukça sevilen Walkup, bunun sebebini şöyle açıkladı:

“Bu yıl takım olarak hem savunmada hem de hücumda bencillikten uzak bir oyun oynadığımızı söyleyebilirim. Halk bunu fark etti ve bu yüzden desteğini bu kadar güçlü bir şekilde ifade ediyor. Düştüğümüzde bile ‘sana inanıyoruz, devam et!’ gibi mesajlar aldım. Bunların her zaman ve her yerde olmadığını çok iyi biliyorum. Olimpiakos’a gelirken birçok şeyi takdir ettim ve gerçekten çok eğlendim.”

“Kaliteli Bir Rakibe Karşı Oynayacağız”

Belgrad’da Stark Arena’da Final Four’da Anadolu Efes ile karşılaşacak Yunan devinin başarılı gardı, rakiplerini iyi tanıdıklarını söyledi:

“Müthiş kaliteye, harika deneyime ve son yıllarda aynı kadro tabanına sahipler. Neyle karşılaşacağımızı çok iyi biliyoruz, ancak önlerinde zorlu bir mücadele olduğunu da bildiklerini düşünüyorum. Olympiakos için oynamaktan gurur duyuyorum ve sahaya çıkıp takım için oynamaktan memnuniyet duyuyorum.”

Basketnews