Kostas Sloukas: “Finale Ulaşmak İçin Önümüzde Ciddi Bir Fırsat Var”

Kostas Sloukas: “Finale Ulaşmak İçin Önümüzde Ciddi Bir Fırsat Var”

15 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

2020 yazında Fenerbahçe Beko’dan ayrılarak yetiştiği kulüp olan Olympiakos’un yolunu tutan Kostas Sloukas, bu sezon Turkish Airlines EuroLeague’de takımına liderlik ederek final four’a taşımayı başardı.

32 yaşındaki deneyimli gard 2015 yazında Olympiakos’tan ayrılarak beş sezon ülkemizde Fenerbahçe Beko formasını terletmiş ve sarı lacivertli formayla 2017 sezonunda EuroLeague’i kazanmıştı.

Pires ekibinde geçirdiği ikinci sezonunda, üstelik takımın efsane oyuncularından Vassilis Spaunulis’in emeklilik kararının ardından 5 yıl aradan sonra Olympikos’u Belgrad’da düzenlenecek final four organizasyonunu taşımayı başardı.

Kariyerinde daha önce Yunan deviyle iki EuroLeague kupası kaldıran Selanik doğumlu yıldız oyun kurucu, Yunan medyasına verdiği demeçte, EuroLeague play-offlarındaki Monaco serisi hakkında açıklamalarda bulundu:

“Bence AS Monaco’ya karşı oynadığımız seri Real Madrid veya Olimpia Milano ile oynamaktan daha zordu. Böylesine güçlü ve önemli bir rakibi elemiş olmamız final four öncesi bize moral veriyor ve finale ulaşmak için önümüzde bir fırsat olduğunu kanıtlıyor.”

Basketnews