TOFAŞ Basketbol Ve Darüşşafaka Basketbol Karşı Karşıya Geldi

TOFAŞ Basketbol Ve Darüşşafaka Basketbol Karşı Karşıya Geldi

3 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 8’inci hafta mücadelesi için TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi. Bursa temsilcinin ev sahipliği yapmış olduğu müsabakanın kazananı TOFAŞ olurken, müsabaka skoru ise 81-65 olarak sona erdi. Oyun, Bursa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 8’inci haftasında kendi evinde Darüşşafaka Basketbol ekibini konuk eden TOFAŞ ekibi, mücadeleden de galip gelmeyi başardı. Oyun 81-65 skorla sona erdi.

Bursa temsilcisi kendi evindeki oyununa Ege Peksarı, Batın Tuna, Hamza Çelik, Berke Büyüktuncel ve Ege Demir beşlisi ile çıktı.

Bursa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelenin ilk periyodu 25-19 skorla sona ererken, üstünlüğü elde eden de TOFAŞ ekibi oldu. İlk yarıda da üstünlüğünü korumayı başaran mavi yeşilli ekip, soyunma odasına da 42-33 skorla girmeyi başardı.

Müsabakanın üçüncü periyodunda da üstünlüğünü korumayı başaran Bursa temsilcisi, son periyoda 61-48 skorla önde girerken, mücadelenin sonunda ise sayı farkını koruyarak 81-65 skorla mücadeleden galip ayrıldı.

Şehitler De Unutulmadı

Oyunun öncesinde de iki ekip de oyuncuları ile beraber İdlib’te şehit düşen askerler anısına “Başımız Sağolsun” pankartı ile çıktılar ve müsabaka başlamadan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.