Varese Pablo Prigioni’yi Başa Getirmek İstiyor

Luis Scola’nın ana hissedarı olduğu İtalya Lega Basket Serie A takımlarından Varese yeni bir teknik direktör arıyor. Baş antrenörlük adayı için adı geçen isimlerin başındaysa Luis Scola’nın Baskonia ve Arjantin Milli Takımından arkadaşı Pablo Prigioni öne çıkan isim.

Eski Arjantinli oyun kurucu, son birkaç yıldır NBA’de Minnesota Timberwolves’un teknik ekibinde yardımcı antrenör olarak çalıştı. Arjantin milli takımıyla 2004 Atina Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan kadroda Luis Scola ile beraber oynayan Prigioni, daha önce koçluk kariyerinde İspanya Liga Endesa ekiplerinden Baskonia’nın başında kısa bir süre görev yapmıştı.

Basketnews’in haberine göre, Varese şu anda baş antrenörlük rolü için Prigioni’yi ana seçenek olarak görüyor. Bunda Arjantinli eski milli oyuncunun, Luis Scola ile olan dostluğunun payı olduğu gelen haberler arasında. Ancak baş antrenörlük pozisyonu için alternatifler arasında G League takımı Birmingham Squadron’un şu anki baş antrenörü Ryan Pannone de yer alıyor.