Vassilis Spanoulis EuroLeague Efsaneler Kulübüne Giriyor

Vassilis Spanoulis EuroLeague Efsaneler Kulübüne Giriyor

19 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Olympiakos ve Panathinaikos ile üç kez EuroLeague şampiyonluğu yaşayan Vassilis Spanoulis, EuroLeague efsaneler kulübüne girmeye hazırlanıyor.

Kill Bill lakaplı skorer gardın, eski takımı Olympiakos’un bu Çarşamba evinde AS Monaco ile oynayacağı play-off serisi öncesi Yunan basketbol efsanesinin ödülünü alacağı belirtildi.

EuroLeague’in tüm zamanların en skorer ismi olan Spanoulis, şanlı bir kariyerin ardından 2021’de emekli olduğunu açıkladı ve EuroLeague Basketbol Efsaneleri kulübünün sekizinci üyesi olmaya hazırlanıyor.

Mükemmel yeteneği ve maç sonlarında hücumda sergilediği eşsiz bitiriciliğiyle Vassilis Spanoulis, geçtiğimiz on yılda Olympiakos ve Panathnikos gibi iki büyük kulübe liderlik etti ve toplamda üç EuroLeague şampiyonluğu yaşadı. Kariyerinde All-EuroLeague beşine sekiz kez seçilen ve Final-Four MVP’si olan Yunan basketbol efsanesi, son 22 yılda EuroLeague organizasyonunu en çok kazanan oyuncu unvanını elde etti.

Spanoulis, Theo Papaloukas, Juan Carlos Navarro, Ramunas Siskauskas, Sarunas Jasikevicius, Dimitris Diamantidis, Mirsad Turkcan ve Felipe Reyes’in ardından Euroleague tarafından bu şekilde onurlandırılan sekizinci oyuncu olacak. Spanoulis’in Olympiakos’taki koçlarından merhum Dusan Ivkovic de Euroleague Basketbol Efsanesi olarak onurlandırıldı.