Ersan İlyasova, NBA Sezonunun Geri Dönüşü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Ersan İlyasova, NBA Sezonunun Geri Dönüşü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

19 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA‘de temsilcilerimizden Ersan İlyasova‘nın takımı Milwaukee Bucks, pandemi nedeniyle NBA sezonuna ara verilmeden önce ligin zirvesinde yer alıyordu.

Milli oyuncumuz sezona geri dönüş maçları başladığında asıl hedefin play-off’larda ortaya koyacakları performans olması gerektiğini dile getirdi.

Pandemi nedeniyle Mart’tan bu yana verilen aranın ardından Ersan ve takımı Orlando’da hazırlanan fanusta antrenmanlara geçen hafta başlamıştı. Ersan yaptığı açıklamalarda ana hedeflerinin play-off’lara kadar form tutmak ve sonrasında da şampiyonluk olduğunu ifade etti:

Antrenmanlara başladık ve kendi aramızda da ara ara maç yapıyoruz. Ancka genellikle bireysel çalışmalar yapıyoruz. Bu geri dönüş macerasını bir sprint olarak değil maraton olarak görüyoruz.” ifadelerini kullanan Ersan, “Şüphesiz ki çıkacağımız bütün maçlar bizim için çok önemli olacak. Ancak hala en büyük hedefimiz playofflar geldiğinde en yüksek seviyede mücadele etmeye hazır olmak.

Eurohoops

NBA sezonunun Coronavirüs salgını sebebiyle araya girdiği esnada Milwaukee Bucks’ın lig lideri olduğunu basın mensuplarının hatırlatması üzerine Ersan, şöyle devam etti açıklamalarına:

Şu anda iyi bir durumdayız. Virüs sebebiyle karantina başlamadan önce de çok iyi bir durumdaydık. Şu anda ilk önceliğimiz Doğu Konferansını kazanmak. Maçlar başladığında takım olarak ve fiziksel anlamda ne konumda olduğumuzu göreceğiz. Tüm maçlarımızda kıyasıya savaşacağız ancak tek hedefimiz şampiyonluk kazanmak olacak.

Eurohoops

Sacramento Kings‘in formasını giyen Bogdan Bogdanovic, Orlando fanusundaki maçların tekrar başlayacağı sezonun FIBA Turnuvalarını hatırlattığını söylemişti. Ersan İlyasova, Bogdan’ın bu açıklamasının doğru yanlarının da olduğunu da söylese farklılıkların daha ağır bastığını dile getirdi:

Bütün takımlar Avrupa Şampiyonası ya da Dünya Kupasında olduğu gibi aynı yerde kalıyor. Ancak genel olarak durumun çok daha farklı olduğunu söyleyebilirim. Burada sürekli testler olmamız gerekiyor, maske takmamız şart ve belirli kurallara da uymamız bekleniyor. Herkesin aynı yerde kalması sebebiyle bu benzetmeyi anlayabiliyorum ancak önemli farklılıklar var.

Eurohoops