Ahmet Bozbey

Ahmet Bozbey Liglere İlişkin Değerlendirmede Bulundu

Posted by

Bellona Kayseri Basketbol Sportif Direktörü Ahmet Bozbey, koronavirüs sebebiyle ertelenen liglere ilişkin değerlendirmede bulundu. Tescil kararı alınması gerektiğini belirten koç, Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan karar beklediklerini de belirtti.

Bellona Kayseri Basketbol Genel Sportif Direktörü Ahmet Bozbey, liglerin geleceğine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.  19 Mart 2020 günü süresiz bir şekilde askıya alınan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne ilişkin nihai kararın verilmediğini de ifade etti. O günden beri beklemede olduklarını söyleyen Bozbey, Türk oyuncuların memleketlerine döndüklerini, yabancı oyuncuların ise kendi ülkelerine döndüklerini söyledi.

Yaklaşık olarak 1 ay öncesinde Türkiye Basketbol Federasyonu ile video konferans yöntemi ile toplantı yaptıklarını söyleyen Bozbey, bütün kulüplerin de görüşlerini belirttiğini ekledi.

14 kulübün 10’unun da ligin olduğu haliyle tescil edilmesi gerektiğini istediğini ifade ederek, kendilerinin de buna yönelik fikir belirttiklerine dikkat çekti.

Yeterli Yerli Oyuncu Her Takımda Yok

Tescil edilmeme gibi bir durumun yaşanması halinde ise, yerli oyuncularla oynama imkanının verilmesini istediklerini vurguladı. Böylelikle belki yerli oyuncular ile kalan haftanın tamamlanabileceği de eklendi. Yine de her takımda yeterli Türk oyuncunun olmadığının da altını çizdi.

Öte yandan oyuncuların uzun bir dönem oynamamaları sebebiyle, sakatlık risklerinin de bulunduğunu söyledi. Ve karar ne olursa olsun tam anlamıyla memnuniyetinin sağlanmayacağına da vurgu yaptı.