İsrail Winner Ligi Dönüş Takvimini Belirledi

İsrail Winner Ligi Dönüş Takvimini Belirledi

9 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

İsrail Winner Lig de Avrupa ligleri arasında dönüş planını netleştiren ligler arasında yer aldı.

Bildiğiniz üzere İsrail, Avrupa’da corona salgınını en az zararla atlatan ülkelerden biriydi. 7 Mayı itibariyle ülkede toplam 16.409 vaka görülürken 11.007 tanesi iyileşmiş ve maalesef 245 kişi hayatını kaybetmişti. Tabi bu rakamlar diğer Avrupa ülkelerine çok iyi durumda.

Lig yönetiminden yapılan açıklamaya göre 2019-20 sezonu 20 Haziran’da tekrar başlayacak. Lig her zamanki gibi geleneksel Final Four organizasyonu ile tamamlanacak.

Lig yönetimi ve takımlar 17 Mayıs’a kadar organizasyonunu detaylarını görüşüp tamamlayacak ve ardından tüm oyuncular aynı günde 14 günlük karantina sürecine girecekler. Karantina sona erdiğinde yani 31 Mayıs’ta, antrenmanlar başlayacak ve ardından 20 Haziran’da lige 22.hafta maçları ile devam edilecek.

Normal sezonun tamamlanmasının ardından ilk 8 takım arasında 2 galibiyet alanın kazanacağı çeyrek final serileri oynanacak ve Temmuz’un son haftası planlanan Final Four ile lig tamamlanmış olacak. Elbette bu süreç Euroleague’in planladığı 4 – 26 Temmuz arasında oynanacak maçlar ile çakışacak, bu nedenle Maccabi Tel Aviv‘in bir karar vermesi gerekecek.

22.haftadan itibaren maçlar oynanmaya devam edecek yukarıdaki programa göre. Takımlar her zaman olduğu gibi deplasmanlı olarak maçlarını oynayacak ancak tabiki maçlar taraftarlara kapalı olacak ve takımlar haftada 2 maç yapacaklar.

2019-20 sezonu askıya alındığında, 13 Mart’ta, son şampiyon Maccabi Tel Aviv 19-2 ile liderlik koltuğunda oturuyordu ve Hapoel Jerusalm 17-4 ile 2. sırada yre alıyordu.