Fransa Basketbol Federasyonu’ndan Milli Takım Açıklaması

Fransa Basketbol Federasyonu’ndan Milli Takım Açıklaması

8 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin ciddi anlamda aksamasına neden oldu. Bu süreçte pek çok spor kulübü liglerin tesciline karar verdi. Şampiyonunu ilan edenlerin yanı sıra, ligi askıya alanlar da oldu. Milli takımların durumuna ilişkin ise Fransa Basketbol Federasyonu’ndan açıklama geldi.

Spor faaliyetlerini durma noktasına getiren yeni tip koronavirüs salgını, bu dönemde ayrıca milli takımlarda da etkiler yaşattı. Salgından en fazla etkilenenler arasında ise Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkeleri yer aldı.

Milli takımların durumuna ilişkin ise Fransa Basketbol Federasyonu tarafından açıklama geldi.

Federasyon, erkek takımında Vincent Collet ve kadın takımında da Valerie Garnier’in sözleşmesini bir sene daha uzatacağını duyurdu.

Sözleşmeler Uzatıldı

Bu dönemde neredeyse tüm olimpiyatlar ve organizasyonlar da salgın sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi. Buna ilişkin de konuşan Fransa Basketbol Federasyonu, iki ismin de Haziran ayından itibaren tamamen milli takımlar bünyesinde yer alacağını bildirdi.

Olimpiyat oyunlarının ertelenmesi sebebiyle, sözleşmelerin uzatılmasının ardından Vincent Collet ve Valerie Garnier’in milli takımlar bünyesinde çalışacağı da böylelikle duyurulmuş oldu.

Öte yandan federasyon tarafından yapılan açıklamada, Boris Diaw’ın da milli takımda Fransa Milli Takım yönetiminde yer alacağı ifade edildi.