Aleksandar Djordjevic: “Kazanmak İçin Akıllı Oynamalıyız”

Aleksandar Djordjevic: “Kazanmak İçin Akıllı Oynamalıyız”

14 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in dördüncü haftasında Fenerbahçe Beko, evinde Rus temsilcisi Unics Kazan ile karşılaşacak. Karşılaşma beIN Sports Haber ekranlarında naklen yayınlanacak.

Karşılaşma öncesi sarı lacivertli takımın baş antrenörü Aleksandar Djordjevic ve kaptan Melih Mahmutoğlu kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Unics Kazan’ın zorlu bir rakip olduğuna dikkat çeken Djordjevic, maçı kazanmaları için akıllı oynamaları gerektiğini vurguladı:

“Unics Kazan fizikli ve atlet bir kadroya sahip. Oldukça tecrübeli oyuncuları var. Özellikle Vorontsevich ve Hezonja gibi liderleri var. John Brown gibi, takıma enerji anlamında liderlik yapan bir isimleri de bulunuyor. Kazan çok sert bir takım. Topa yön verebilen çok fazla oyuncuları ve top elindeyken yaratıcı olabilen birçok isme sahipler. Tempoyu yükseltebiliyorlar, savunmada adam değişip çok aktif olabiliyorlar. Bugün galip gelebilmek için çok akıllı oynamalıyız. Alba Berlin’in maçının ikinci yarısına göre takımımdan çok daha iyi bir savunma performansı bekliyorum. Daha iyi odaklanmalı ve hücumda daha cesur olmalıyız.”

Kaptan Melih Mahmutoğlu ise ALBA Berlin karşısında aldıkları mağlubiyetten sonra Unics Kazan karşısında taraftar desteğiyle kazanmak istediklerini dile getirdi:

“Çift maç haftasının ikinci karşılaşmasına çıkacağız. Almanya’da ikinci yarı performansımız nedeniyle istemediğimiz bir sonuç aldık. Unics Kazan’a karşı 40 dakika boyunca daha iyi oynayarak galip gelmek istiyoruz. Rakibimiz çok atlet oyunculara ve yetenekli isimlere sahip. Ribauntları kontrol etmemiz ve top kayıplarımızı sınırlamamız gerekiyor. Bunları yaparak, taraftarlarımızın da desteğiyle bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz.”