Anadolu Efes

Anadolu Efes Bir Turnuvadan Daha Derece Alarak Ayrıldı

Posted by

 

Basketbolda yeni sezon için hazırlıklar kapsamında düzenlenen 14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nda Anadolu Efes ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri kozlarını paylaştı. 97-63 skorla sona eren oyunun kazananı Efes ekibi olurken, sarı kırmızılılar da turnuvayı dördüncülükle tamamlamış oldu.

 

14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nda üçüncülük maçı için Anadolu Efes ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri karşı karşoıya geldi. İkili arasındaki nefes kesen mücadele 97-63 skorla sona erdi. Oyunun kazananı Efes ekibi olurken, turnuvayı Fenerbahçe Beko şampiyon olarak tamamladı. Darüşşafaka Tekfen de sarı lacivertli ekip karşısında aldığı mağlubiyetle ikinci oldu.

 

Anadolu Efes ve Doğa Sigorta arasındaki mücadelenin ilk devresi 55-30 skorla sona ererken, soyunma odasına geriden giden cimbom oldu.

 

Galatasaray’a Karşı Üstünlük Korundu

 

Maçtaki üstünlüğünü maçın ikinci devresinde de koruyan Anadolu Efes ekibi, üçüncülük maçından 97-63 skorla galip ayrılmayı başardı.

 

Yeni sezon için hazırlıkların yapıldığı bir turnuvada daha derece edinmeyi başaran Anadolu Efes, yeni sezonda ne kadar iddialı olacağını da göstermiş oldu.

 

Önceki haftalarda da Gloria Cup turnuvalarında iki adımda da şampiyon olmayı başaran İstanbul temsilcisi ekip, bu kez üçüncülükle turnuvadan ayrılmış oldu.

Güncel Yazılar