Anadolu Efes de Thompkins’in Durumunu Takip Ediyor

Anadolu Efes de Thompkins’in Durumunu Takip Ediyor

3 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Coronavirüs salgını nedeniyle tüm liglerin askıya alınması takımların transfer çalışmlarına yönelmelerine neden odu.

Encestando’nun haberine göre Fenerbahçe Beko’dan sonra Anadolu Efes de Real Madrid‘in tecrübeli forveti Trey Thompkins‘in durumunu yakın takibe aldı.

Anadolu Efes cephesinde durum şu şekilde; kontratı sona erecek olan Peters ile yola devam edilmeyecek ve koç Ataman yerine yeni bir forvet eklemesi yapmak istiyor ki Thompkins’in dış şut tehditi olması ve hem 4 hem de 5 numarada süre alabilmesi tecrübeli koçun sistemi için onu değerli bir parça haline getiriyor.

Real Madrid cephesi ise kontratı sona erecek olan Thompkins’i kadroda tutmak istiyor ki oyuncu da bu konuda önceliğin takımı olduğunu dile getirmişti. Deck’in İspanyol pasaportu alacak olması ile beraber takımda sadece Mickey ve Thompkins kalacak Avrupa dışı statüde. Bu da koç Laso’nun İspanya Liga Endesa’da da tam kadro olarak, oyuncu dışarıda bırakmadan kadro kurabilecek olmasını sağlayacak.

Ayrıca mevcut ekonomik şartlarda Real’in yeni teklifini kulüplerin geçebilmesi pek kolay görünmüyor. Thompkins, Real Madrid ile anlaşamazsa gerek Williams’ın yerine ilk 5 görevinde 4 numara arayan Fenerbahçe için gerekse 4 numara için alternatif bir isim arayan Anadolu Efes için Thompkins çok doğru bir ekleme olur.

https://www.youtube.com/watch?v=qnuA0gp8hdk