Büşra Akbaş’dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

Büşra Akbaş’dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

3 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden BOTAŞ ekibinin başarılı oyuncusu Büşra Akbaş, önemli açıklamalarda bulundu. Şu anki duruma göre liglerin devam etmemesi gerektiğine dikkat çeken sporcu, takımına ilişkin de konuştu.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden BOTAŞ takımının başarılı oyuncusu Büşra Akbaş, gündeme ilişkin konuştu.

Ankara temsilcisi takımda forma terleten başarılı basketbolcu, izolasyon sürecinde çalışmalarını özel bir kondisyoner yardımı ve gözetimi ile evinde yaptığını belirtti.

Koronavirüs salgınının, tüm spor branşlarına etki ettiğine de dikkat çeken sporcu, kondisyon ve performans açısından olumsuz etkilendiklerini ekledi. Eski performanslara dönebilmek için ise en az 2-3 haftanın gerekli olduğunun altını çizdi.

Basketbolu Çok Özledim

Liglerin devam etmesine ilişkin de konuşan Büşra Akbaş, Sağlık Bakanlığı önerileri doğrultusunda gidilmesi gerektiğini söyledi. Ve mevcut durumlar dahilinde ise liglerin devam etmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Karantinanın sona erdiği zamanda ise basketbolcu olarak ilk isteğinin sahaya dönmek olduğunu dile getiren BOTAŞ oyuncusu, basketbolu çok özlediğini de vurguladı.

Hedefinin, gelebileceği en üst noktaya gelmek olduğunu belirten 25 yaşındaki başarılı oyuncu, başkent takımının çok şanssızlık yaşadığını hatırlattı. Fakat herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığını da ekleyerek, takımının tek sezonla değerlendirilemeyecek kadar büyük bir kulüp olduğunu ifade etti.