Selçuk Ernak’tan Liglerin Geleceğine İlişkin Çarpıcı Açıklamalar

Selçuk Ernak’tan Liglerin Geleceğine İlişkin Çarpıcı Açıklamalar

2 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı’nın Başantrenörü olan Selçuk Ernak, koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen liglere ilişkin açıklamada bulundu.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 2019-2020 sezonunun tamamlanabilmesine yönelik düşüncesi olmadığını ifade etti. Basketbol koçu, salgından en fazla zarar gören takım olduklarını ifade etti.

Takımın, ULEB Avrupa Kupası’nda İtalyan ekip Segafredo Virtus Bologna ile çeyrek finale yükselebilmek adına İstanbul’daki müsabakaları da bu süreçte tedbir gereği ertelenmişti. Bu  konuya ilişkin de konuşan koç, 5 Mart’ta bu yüzden Sırbistan’da oynamak zorunda kaldıklarını belirtti.

Yutulamayan bir demir bilye benzetmesini de yapan başantrenör, ev sahipliği avantajını kaybetmiş oldukları için de en fazla zarar gören takımın kendileri olduğuna vurgu yaptı.

Biz Futboldan Farklı Olarak Kapalı Alanda Oynuyoruz

Liglere ara verilen dönemden beri, basketbolcuların antrenörler ile sık sık iletişimde kaldıklarını da belirtti. Selçuk Ernak, henüz salgından korunacak rakamların ülkemizde olmadığını belirtti.

Salgının her ne kadar kontrol altına alınmış olsa da, hala sürmeye devam ettiği için de, liglerin tekrar başlayabileceğine ilişkin bir imkan görmediğinin altını çizdi.

Basketbolun, futboldan farklı olarak kapalı ortamlarda oynandığını da hatırlatan başantrenör, bu sebeple sağlık protokollerinin de çok farklı olacağına dikkat çekti.