Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz Gündeme İlişkin Konuştu

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz Gündeme İlişkin Konuştu

17 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinde Genel Direktör görevinde yer alan Alper Yılmaz, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen liglere ilişkin konuştu. ING Basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin sezonun tamamlanmasını istediklerini ifade etti.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Döneme ilişkin Anadolu Efes ekibinin Genel Direktörü Alper Yılmaz ise açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, ING Basketbol Süper Ligi ve THY Avrupa Ligi’nin sezonun tamamlanmasından yana olduklarını belirtti. Türkiye’de bir ilke imza atan Anadolu Efes ekibinin Dijital Medya Buluşması üzerinden basın mensuplarının sorularını Yılmaz yanıtladı.

Beyaz Sezon Olmamalı

Liglerin durumuna ilişkin konuşan Genel Direktör, beklentilerinin liglerin oynanması yönünde olduğunu ifade etti. Türkiye liginin %77’sinin oynandığını belirten Alper Yılmaz, Avrupa Ligi’nde normal sezonun 24 maç oynandığını ekledi. Kulüplerin yatırımlarının da federasyonların çabalarının da bir anda çöpe atılmasını istemediklerini belirtti.

En tercih etmeyecekleri şeyin ise beyaz sezon olduğunu söyleyerek, Ağustostan beri emek harcadığını da söyledi. Her haftanın dünya kadar emek olduğuna dikkat çekerek, bunu yok saymanın mantıklı gelmediğini ifade etti. Bu sebeple de ilk tercihin maçların oynanabildiği kadar oynanması yönünde olduğuna dikkat çekti.