Chris Paul: “Konu Sadece Geri Dönüp Oynamaya Hazır Olmamızla Alakalı Değil.”

Chris Paul: “Konu Sadece Geri Dönüp Oynamaya Hazır Olmamızla Alakalı Değil.”

17 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA Oyuncular Birliği Başkanı (NBPA) Chris Paul, 2019-20 NBA sezonunun geri dönmesi ve oyuncuların hazırlık dönemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Coronavirüs nedeniyle süresiz olarak askıya alınan NBA sezonunun geri dönüşüyle ilgili konuşan Oklahoma City Thunder‘ın tecrübeli oyun kurucusu, oyuncular olarak hazırlık antrenmanları yapmamız için yeterli zaman yaratılmazsa parkeye adım atmayacaklarını dile getirdi.

Kimsenin sağlığını riske atmadan taraftarlarımız için oynayabilmemizin bir yolu varsa herkesin seçeneği budur. Konu sadece geri dönüp oynamaya hazır olmamızla alakalı değil. Taraftarlar basketbolu görmeye hazır. Ama herkes sağlığın bundan önce geldiğini kavrıyor.

Belli bir gün sayısı olup olmadığını bilmiyorum. Ancak önemli bir süre gerekli olacak. Çünkü 18 yaşındaki oyuncuyla 30’larında olan oyuncunun ihtiyacı olan zaman çeşitlilik gösteriyor. Bazıları belirli bir tarihte hazır olabileceklerini düşünmesine rağmen herkes bu konumda değildir. Oyuncuların hazırlanmak için yeterli zamana sahip olduklarını düşünmeden sahaya adım atmayacaklarının garantisini veririm.