Andrew Wiggins: “Aşı Olmaya Zorlandım”

Golden State Warriors’ın yıldızı Andrew Wiggins, takımın sezon öncesi hazırlık maçında Portland Trail Blazers’ı 121-107 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Andrew Wiggins aşı olmasına karşın aşılanma süreciyle ilgili duyduğu şüpheleri dile getirdi. Maçtan sonra gazetecelere konuşan Wiggins, aşı olmanın kendi tercihi olmadığını şu şekilde açıkladı:

“Yapmak istediğim bir şey değildi. Açıkçası buna biraz zorlandım. Sanırım, çalışmak söz konusu olduğunda vücudunun sahibi değilsin. İnşallah benden daha güçlü insanlar vardır ve inandıkları uğruna savaşmaya devam ederler. Ailemde hiç kimse aşılı değil. Bu inandığımız bir şey değil. Tylenol’e birkaç yıl kötü tepki verdim ve o zamandan beri hiçbir şey almak istemedim. Her şeyin doğal olarak iyileşmesine izin verin. Daha önce kovid-19’a yakalandım ve o kadar da kötü değildi. Şansımı denemek istemedim. Kansere ya da bunun gibi bir şeye neden olup olmadığını bilmiyorum.”

BasketNews

Geçtiğimiz günlerde NBA yönetimi oyuncular sendikasıyla anlaşarak aşı yaptırmayan oyuncuların maç kaçırması halinde maaşlarında kesintiye gidilmesine karar vermişti. Eğer Andrew Wiggins, aşı yaptırmamayı seçmiş olsaydı bu sezonki maaşından para kaybedecek ve San Francisco’da kovid-19 kısıtlamaları nedeniyle Warriors’ın iç saha maçlarını kaçırmak zorunda kalacaktı.