Ataman, Baskonia’yı Kutlarken TBF’ye de Sitem Etti!

Ataman, Baskonia’yı Kutlarken TBF’ye de Sitem Etti!

1 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Anadolu Efes‘in tecrübeli başantrenörü Ergin Ataman, İspanya Liga Endesa final karşılaşmasında güçlü rakibi Barcelona’yı son saniyedeki basketbol 69-67’lik skorla yenen ve şampiyon olan Kirolbet Baskonia‘yı tebrik etti.

Ataman, tebrik mesajını iletirken Türkiye Basketbol Federasyonu‘na da eleştirilerde bulunmayı unutmadı.

Maçı izlerken adeta vicdanının sızladığını belirten Ataman şu ifadeleri kullandı:

İspanya Basketbol Ligi (ACB) muhteşem bir final maçı ile sonlandı ve Barcelona’yı 69-67 yenen Baskonia şampiyon oldu. Benim gibi bu maçı izlerken vicdanı sızlayanlar oldu mu acaba? Tebrikler Baskonia, tebrikler Barcelona. Tabii ki en büyük tebrik ise geri adım atmadan ülkede basketbol heyecanını son saniyeye kadar yaşatan ACB organizasyonuna.

ACB yönetimi aslında ciddi riskler alarak bu turnuvayı düzenledi ve hatırlarsanız hazırlık döneminde dahi bir kaç covid testi pozitif çıktı. Ancak şanslı oldukları nokta salgının gerek ülkede gerek Avrupa’da ikinci dalga gelmeden doğru hamlelerle önlenmesiydi. TBF ise bu riski almak istemedi. İki kararı karşılaştırmak ya da birine doğru birine yanlış demek mantıklı gelmiyor bana. Ama elbette şampiyonluk yolunda motive olmuş ve çok iyi basketbol oynayan Anadolu Efes’in koçu olarak bu sitemde bulunmasını da yadırgamamak gerekli.