Gigi Datome Olimpia Milano İle Anlaştı

Gigi Datome Olimpia Milano İle Anlaştı

1 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgınının ardından, ülkesi Sırbistan’a dönme kararı alan Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, sonrasında takımda ayrılıklar yaşanıyor. Sarı lacivertli kulüpte bazı isimler koçun ayrılığının ardından ayrılık kararı almaya başladı.

Fenerbahçe Beko ekibinin Başantrenörü Zeljko Obradovic, koronavirüs salgını sonrasından ülkesine dönme kararı almıştı. Sarı lacivertli takımda, basketbol koçunun resmen gitme kararı ise büyük bir üzüntü ile karşılanmıştı.

Hocanın bir sene boyunca koçluğa ara verme kararı sonrasında ise sarı lacivertli kulüpte ilk oyunculuk ayrılığı karar verdi.

Sarı lacivertli takımda forma terleten Gigi Datome, kulüpten ayrılarak yeni bir kulüp ile anlaşmaya vardı. Oyuncu, Olimpia Milano Kulübü ile anlaşmaya vararak, resmen ayrılığını da ilan etmiş oldu.

Olimpia Milano Kulübü ile resmen anlaşmaya varan Gigi Datome, Obradovic sonrasında ilk oyuncu ayrılığı olarak kayıtlara geçti.

İlk Açıklama Kulüpten Geldi

Takımda pek çok isim, basketbol koçunun ayrılığının ardından farklı takımlara gitmek için de harekete geçti. Obradovic’in yokluğunda takımda kalmak istemeyen isimlerin ise varlığından sık sık bahsediliyor.

Datome’nin ayrılığına ilişkin açıklama yapan ise ilk olarak Fenerbahçe Spor Kulübü oldu. 2015-2016 sezonundan bu zaman kadar formayı giyen Datome’nin tarihi başarılarına da açıklamada yer verildi.

Kulübün tarihi başarılarında başarılı oyuncunun imzasına değinilirken, oyuncunun ise farklı bir takımda devam etme kararının olduğu ifade edildi.

Güncel Yazılar