Bahçeşehir Koleji Yeni Sezon Hamlelerine Devam Ediyor

Bahçeşehir Koleji Yeni Sezon Hamlelerine Devam Ediyor

18 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nde sezonun askıya alınmasıyla beraber transfer çalışmalarına en hızlı şekilde başlayan kulüp Bahçeşehir Koleji, ligin tamamen iptal edilmesinin ardından da yeni sezon için kadro yapılanmasını tam gaz sürdürüyor.

Peyton Aldridge, Rıdvan Öncel ve Deniz Kılıçlı hamlelerinden sonra şimdi de Basketfaul’ün haberine göre Erkan Yılmaz ile prensip anlaşmasına vardılar.

Teksüt Bandırma’nın son yıllarda yetiştirdiği değerli yeteneklerden biri olan Erkan, bu sezon da yabancılar ile yolların ayrılmasından sonra, yani sezonun ikinci bölümünde aldığı süreleri iyi değerlendirmiş isimlerden biriydi.

1.92 metre boyunda olan 22 yaşındaki genç guard BSL sahnesinde 18 maçta ortalama 11.9 dakika süre alırken 2.7 sayı, 3.1 ribaund, 1.7 asist ve Şampiyonlar Ligi sahnesinde ise 11 maçta ortalama 12.1 dakika süre alırken 3.7 sayı, 3.0 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. 8 Mart’ta oynanan Sigortam.net İTÜ maçında 11 sayı, 13 ribaund, 9 asistlik performansı ile triple-double’ın kıyısından dönmüş, dikkatleri üstüne çekmişti.

Atletik özellikleri, güçlü fiziği ve çok yönlü oyunu ile iyi bir görev adamı olan Erkan, koç Aktaş yönetiminde Bahçeşehir rotasyonunda rahatlıkla kendisine yer bulup, 15-20 dakika civarında fırsat bulacaktır kendine. Gelişimi için doğru bir takıma geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz ki yeni sezonda yine FIBA Europe Cup’da oynayacak bir takıma gitmesi, Avrupa tecrübesini geliştirmesi adına da önemli olacaktır. Rıdvan gibi o da ülkemizin çok şey beklediği genç yeteneklerden biri. Umarım Bandırma’dan sonra yeni yuvalarında da gelişimlerini sürdürürler, keyifle takip edeceğim onları.