Almanya’da Basketbol Liglerine Geri Dönüş Planları

Almanya’da Basketbol Liglerine Geri Dönüş Planları

18 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasında son derece olumsuz durumların yaşanmasına neden oldu.

Koronavirüs salgınının basketbol maçına hasret bıraktığı günlerde ise çeşitli adımlar geliştirilmeye başlandı. Almanya’da futbola geri dönüşün ardından ise merak edilen konu, basketbola dönüşün olup olmayacağı oldu.

Edinilen bilgilere göre ise Münih’te oynanması planlanan lig maçları için tüm basketbol takımlarının tek bir otelde kalması fikri masaya yatırılmış durumda.

Spor severlerin büyük bir merakla beklediği futbol ve basketbol lig dönüş kararlarının belirsizliğinin ise önümüzdeki günlerde sonlanması bekleniyor.

Salgının en etkili olduğu yerlerden biri olan Almanya’da futbola geri dönüşün ve Bundesliga liginin başlamasının ardından, basketbola dönüş fikri de büyük bir merak uyandırdı.

Haftada Bir Kez Kovid-19 Testinden Geçecekler

Bu süreçte Münih’te oynanması için plan yapılan lig maçlarının tamamlanabilmesi adına da tüm takımların bir otelde kalabileceği öğrenildi. Bu süreç için alınan diğer bir tedbir ise 5’er takımdan oluşan iki grup oluşturarak, maçlara başlamak.

Sonrasında ise çeyrek finaller ve eleme etabı ile de geçilmesi tahmin ediliyor. Basketbolcuların da bu dönemde en fazla 22 kişi ve 12 hakem ile bir otelde kafile halinde kalabileceği düşünülüyor. Ayrıca otele ilk geldiğinde Kovid-19 testinden geçecek kişiler, haftada bir kez de aynı teste tabi tutulacak.

Güncel Yazılar