Berk Demir’den Gündeme İlişkin Koronavirüs Değerlendirmeleri Geldi

Berk Demir’den Gündeme İlişkin Koronavirüs Değerlendirmeleri Geldi

12 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını küresel etkisini sürdürmeye devam ediyor. Spor dünyasını da yakından etkileyen salgın hastalığa ilişkin Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı oyuncusundan açıklama geldi. Gündemi değerlendiren Berk Demir, özgürlüğün kısıtlanma durumunun çok garip bir şey olduğunu ifade etti.

Koronavirüs gündemine ilişkin açıklama yapan Tekfen Basketbol Takımı oyuncusu Berk Demir, salgına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. Parka çıkıp bankta oturmanın dahi çok önemli olduğunun anlaşıldığını söyleyen başarılı sporcu, herkesin bu dönem içerisinde biraz daha sabırlı olması gerektiğine de dikkat çekti.

 

Takım Arkadaşlarımı En Son Afyon Belediyespor Maçında Gördüm

24 yaşındaki basketbolcu, yapmış olduğu değerlendirmede tüm dünyanın da zor bir süreçten geçmekte olduğunu ekledi. Salgının Avrupa’da yayılmış olduğu dönemde İtalya ekibi Segafredo Virtus Bologna ile de tarafsız sahada seyircisiz olarak mücadele ettiklerini söyledi. Söz konusu süreçte İtalya’ya girişlerin de yasaklanmış olduğunu belirten Berk Demir, maçı Sırbistan’da oynadıklarını söyledi. Ne olup bittiğine dair çok fikirleri olmadığını da söyleyen basketbolcu, maçı kaybettiklerinde dahi çok üzülemediğini itiraf etti.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor maçının ardından takım arkadaşlarını görmediğini de söyleyerek, duruma alıştığını söyleyen sporcu, kısa sürede her şeyin düzelmesi dileklerinde de bulundu.