Bogdanovic, EuroBasket’te Forma Giyemeyebilir!

Bogdanovic, EuroBasket’te Forma Giyemeyebilir!

24 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Diz ağrıları devam eden Bogdan Bogdanovic‘in Sırbistan forması ile FIBA EuroBasket 2022‘de boy göstermesi zor görünüyor.

Daha önce ülkemizde 3 sezon boyunca temsilcimiz Fenerbahçe’nin de formasını terleten yıldız skorer, gösterdiği performansla kulübün simge isimlerinden biri olmayı başarmış sonrasında ise NBA’de Atlanta Hawks formasında kariyerine devam etmişti.

EuroBasket’de yine en güçlü favorilerinden biri olacak Sırbistan Milli Takımı‘nın da en güvendiği isimlerden biri olarak öne çıkıyordu. Ancak Mozzartsport’a göre 29 yaşındaki tecrübeli oyuncunun devam eden diz ağrıları nedeniyle turnuvada forma giyme ihtimali zayıf görünüyor.

Ayrıca haberin detaylarında Hawks sağlık ekibinin bu ağrılara çare olarak ameliyat önerdiği, hem onların hem de Bogdanovic’in en uygun zamanı kolladığı, bunun da yaz dönemi olduğu belirtildi.

Sırbistan Milli Takımı koçu Svetislav Pesic, son olarak verdiği bir röportajda direkt olarak isim kullanmasa bu duruma işaret etmişti:

EuroBasket’e daha çok zaman var. O zamana kadar kimlerin oynayabilecek durumda olacağını bilmiyorum. Öncelikle liglerin sona ermesini beklemeliyiz. Bazı oyuncular ameliyat olmak durumunda kalacaklar, bu sebeple EuroBasket’i kaçırabilirler. Bazı oyuncuların da dinlenmeye ihtiyacı olacak. Eylül ayının 15’inden Haziran ayının 15’ine kadar ara olmayacak. Bu çok uzun bir zaman aralığı. Bu sebeple hangi oyuncuların mental ve fiziksel açıdan oynamaya hazır olacaklarını göreceğiz.

Mozzartsport & Eurohoops