Giannis Antetokounmpo’nun Euro Basket 2022’ye Katılması Bekleniyor

NBA’de iki kez MVP seçilen ve geçtiğimiz sezon Milwaukee Bucks ile şampiyonluk sevinci yaşayan Giannis Antetokounmpo’dan Yunanistan milli takımına sevindirici haber geldi.

Yunan milli takımının genel menajeri Nikos Zizis, Gazetta.gr.’ye verdiği demeçte Euro Basket 2022’de Antetokounmpo’nun kadroda yer almasını beklediklerini ifade etti.

NBA play-offlarında konferans yarı finallerinde Boston Celtics’e 7 maç sonunda elenen Milwaukee Bucks’ın yıldızının dinlendikten sonra kampa katılması bekleniyor.

Nikos Zizis, Antetokounmpo’nun bu sezon Milwaukee Bucks’ta gösterdiği performansla ilgili şunları dile getirdi:

“Dürüst olmak gerekirse, Giannis’in NBA play-offlarında başarılı olmasını istedim. Milwaukee’ye yaptığımız geziden emindik ki, yaz aylarında milli takımda oynamayı gerçekten istiyordu. Sezon sonunda çok ileri gitse bile durumu değişmezdi. Bucks ile bir şampiyonluk kazansa bile, bizim için oynamaktan mutlu olurdu. Khris Middleton’ın seride olmaması büyük bir darbe oldu. Giannis sansasyoneldi, takım için her şeyini verdi.”

Basketnews

Yunanistan, önümüzdeki EuroBasket 2022’de Estonya, Ukrayna, İngiltere, İtalya ve Hırvatistan ile C Grubu’nda mücadele edecek.