Bogdanovic: “Fenerbahçe, Obradovic’in Yerini Doldurmak İçin Doğru İsmi Buldu.”

Bogdanovic: “Fenerbahçe, Obradovic’in Yerini Doldurmak İçin Doğru İsmi Buldu.”

7 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Fenerbahçe Beko‘nun eski yıldızı Bogdan Bogdanovic takımın yeni koçu Igor Kokoskov hakkında açıklamalar yaptı.

Sırp koç Orlando’da başlayacak 2019-20 NBA sezonunun devam niteliğindeki maçları Sacramento Kings‘in yardımcı antrenörü olarak tamamladıktan sonra Fenerbahçe Beko‘nun başantrenörü olarak göreve başlayacak.

Kokoskov’un kariyerinde ilk kez Euroleague’de görev yapacağı bu teklifi değerlendirmesi esnasında Bogdanovic’in de ona yardımcı olduğu, destek olduğu biliniyordu.

Sporski Zurnal’de yer alan haberde Bogdanovic’in Kokoskov ile Fenerbahçe birlikteliği hakkındaki yorumlarına yer verilmiş:

Çok spontane ve hızlı gelişti her şey. Tam da bu yüzden harika oldu. Kokoskov’a bunun hayatında benzersiz bir niteliğe sahip olacak fırsat olduğunu söyledim. Her yardımcı koç bir başantrenör olmak ister ve Igor’un bir başantrenör olduğunu biliyoruz. Ona teklif götürdükleri için minnettarım. Bu, onu takdir ettikleri anlamına geliyor.

Zeljko Obradovic iz bıraktı, tarih yazdı. Ancak onun yerini doldurmak üzere doğru ismi buldular. Ben Kokoskov’a Fenerbahçe‘yi aşırı iyi bir takım haline getireceği kaliteye sahip olduğunu söyledim. Başarıya aç bir isim çünkü yatırım yapabilen bir şampiyonluk adayını yönetmek dev bir avantaj. Zeljko‘nun ardından takımın başına geçmenin ne kadar zor olduğunu herkes biliyor. Ancak kulüp onunla 3 yıllık sözleşme imzaladı ve bu da ona rahat hissettirecek, ona güven verecek bir şey.

Sporski Zurnal

Hatırlayacağınız üzere Bombdanovic 2017 yazında Sacramento Kings ile anlaşmadan önce sarı lacivertlilerle 3 sezon geçirmiş ve son sezonunda da takımının Euroleague şampiyonluğuna ulaşmasında çok önemli katkılar vermişti.