Sek Henry Tekrar Pınar Karşıyaka Ekibinde

Sek Henry Tekrar Pınar Karşıyaka Ekibinde

7 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka ekibi, gelecek sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Edinilen bilgilere göre 2018-2019 sezonunda takımında formasını terleten Amerikalı Sek Henry ile de tekrar anlaşmaya gidildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle şampiyon ilanı olmadan tescil edilen basketbol liglerinde, transfer hazırlıkları devam ediyor. Gelecek sezona son derece iddialı bir kadro ile çıkmak isteyen takımlardan biri de bu kapsamda Pınar Karşıyaka ekibi olacak.

Geçen sezon şampiyonluğun yarışını Anadolu Efes ile sürdüren ekip, yeni sezonda artık zafer çığlıkları atmak istiyor.

İyi bir kadro kurmanın peşine düşen Pınar Karşıyaka ekibi, 2018-2019 sezonunda formasını terleten Amerikalı yıldız ile de tekrar anlaştı.

1 Sezon Aranın Ardından Tekrar Karşıyaka’da

33 yaşındaki tecrübeli oyuncu Sek Henry ile anlaşmaya varan Karşıyaka ekibi, 1 yıllık sözleşmeye imza attıklarını da duyurdu.

İzmir temsilcisi ekip ile ligde 26 maça çıkmış olan Sek Henry, 13.8 sayı, 2.8 ribaund ve 4.4 asist ortalamasına sahipti.

FIBA Euro Cup mücadelelerinin 16’sında yer alan Amerikalı basketbolcu, 17.4 sayı, 2.7 ribaund ortalaması ile de mücadele etmişti.

Konuya ilişkin açıklama ise Karşıyaka Kulübü’nün resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşti. Yıldız isim tekrar yeşil kırmızılı formayı gelecek sezonda terletecek.

Güncel Yazılar