Klemen Prepelic Valencia İle Anlaştı

Klemen Prepelic Valencia İle Anlaştı

6 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de şampiyon ilan edilmeden tescil edilen basketbol ligleri, spor kulüplerini transfer çalışmalarına yöneltti. Gelecek sezonda daha iyi bir kadro kurmak isteyen kulüpler, önce iç transfere sonrasında ise dış transfere yönelmeye karar verdi.

 

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi, spor faaliyetlerinde ciddi boyutta aksaklıklar yarattı. Bu süreçte Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından şampiyon ilan edilmeden tescil edilen liglerde de hareketlenme başladı.

 

Yeni sezonun hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren spor kulüpleri, daha iyi bir kadro kurmanın planlarını yapmayı da sürdürdü.

                   

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Valencia ekibi de, bu dönemde kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Sloven basketbol oyuncusu Klemen Prepelic ile anlaşmaya giden ekip, oyuncuyu kadrosuna kattığını da duyurdu.

 

İspanya Ligi’nin En Skorer İsmi

 

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden İspanya temsilcisi Valencia Basketbol Takımı, Sloven şutör Klemen Prepelic ile anlaşmaya vardı. 27 yaşındaki tecrübeli oyuncuyu kadrosuna aldığını duyuran İspanyol kulüp, sözleşmesinin de 2+1 şeklinde olduğunu ifade etti.

 

Bir süreç Türkiye’de Banvit forması da terletmiş olan oyuncu, Union Olimpija, EWE Baskets, Limoges, Real Madrid, Joventut Badalona gibi takımlarda da forma giydi.

 

Önceki sezon Joventut Badalona ekibinde maç başına 21,7 sayı ortalaması olan sporcu, İspanya Ligi’nin de en skorer oyuncusu olarak anılıyor.

Güncel Yazılar