Kerr: “Popovich İçin Altın Madalya Sanıldığından Daha Önemliydi.”

ABD Milli Takımı‘nda koç Greg Popovich‘in yardımcılıığnı yapan Warriors’un başantrenörü Steve Kerr, onun hakkında açıklamalarda bulundu.

Bildiğiniz üzere Kerr’ün yardımcılığını yaptığı ve Popovich’in koçluk koltuğunda oturduğu ABD, 2020 Tokyo Olimpiyatları‘nda zirveye çıkarak, üst üste 4. kez altın madalyayı ülkelerine getirmeyi başarmışlardı.

The Athletic’e önemli açıklamalar yapan Kerr, altın madalyaya koç Popovich’in özellikle çok sevindiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Altın madalyayı kazandıktan sonra Pop çok rahatladı. Üzerinde büyük bir baskı vardı. Pop tabii ki bu baskıyla başa çıkabilecek birisi, o yetişkin birisi. Ancak altın madalyayı Pop ve emekli olacak ABD yöneticisi Jerry Colangelo için çok istiyordum. İkisi için de güzel bir son oldu. Pop’un yıllar süren kariyerinde pastanın üzerindeki çilek oldu diyebilirim. Görkemli kariyerini altın madalyayla taçlandırdı. Hala koçluk kariyeri devam ediyor ama Pop, Spurs ile şampiyonluk kazanamayacağının farkında. Bu yüzden bu şampiyonluk çok önemliydi.

The Athletic

Popovich, kariyeri boyunca Spurs ile 5 şampiyonluk elde etmiş, tarihin en iyi koçlarının arasındaki yerini almıştı. Ancak 2018 yazında Kawhi’nin Raptors’a takaslanmasının ardından artık Spurs organizasyonunun tekrar şampiyonluk bandına girme ihtimali oldukça zayıflamış durumda. Zaten Kerr’in yaptığı açıklamara baktığımızda kurt hoca Popovich’in de bu durumun farkında olduğunu görebiliyoruz.