Buğrahan Tuncer: “Ergin Ataman’ı Yanlış Tanımışım.”

Buğrahan Tuncer: “Ergin Ataman’ı Yanlış Tanımışım.”

14 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Anadolu Efes‘in yetenekli guardı Buğrahan Tuncer, Skorer’in Instagram canlı yayınına katıldı.

Anadolu Efes ile başarılı bir sezon geçiren Buğrahan; TBF’nin Basketbol Süper Ligi’ne dair aldığı iptal kararı, EuroLeague sezonunun devam etme ihtimali ve karantina dönemindeki antrenman rutini hakkında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak karantina boyunca antrenmanlarına nasıl devam ettiğini anlatan Buğrahan, şöyle konuştu:

Evde çalışıyoruz ama sahadaki gibi olmadı. Anadolu Efes bize sahayı açtı arada gidip bireysel çalışmalarımızı yapabiliyoruz ama 5’e 5 çalışmalar olmadığı için bizim için zor.

Skorer

Daha sonra TBF’nin aldığı sezonu iptal etme kararını değerlendiren Buğrahan:

Karar açısından bizim için kötü. Çok iyi götürdüğümüz bir sezonu kupasız tamamlayacağız. İki kulvarda da liderlik ve çok da iyi bir performans sergiliyorduk. Büyük bir talihsizlik virüs tüm dünyayı sardı. Sporu da etkiledi. Federasyon başkanımız çok önemli ve doğru bir açıklama yaptı. ‘2-3 ay için gelecek sezonları riske atamayız’ şeklinde bir açıklaması vardı ve çok doğruydu. Kulübümüz iptal kararı sonrası gereken açıklamayı yaptı. Her karara saygılı olduğunu belirtti kulüp belki de bir Türkiye Ligi şampiyonluğundan oldu.

EuroLeague kararını 24 Mayıs tarihinde açıklayacak. Eğer sezon iptal edilirse bu sezonu 4-5 maç yapmadan bitirmek zorunda kalacağız. Federasyon yetkililerimiz bu durum için gerekli çalışmaları yapıyordur.

Skorer

Bireysel performansı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Buğrahan:

Geçen sezon sakatlık peşimi bırakmadı. Tam forma girdim oynuyorum derken yeniden bir sakatlık yaşadım aynı yerden 3-4 kez sakatlandım. Sakatlıklar biraz canımı sıktı. Bu sezon koç bana daha da fazla güvendi. Sezonun ortasında çok iyi duruma gelmiş ama ne yazık ki ligler artık iptal oldu.

Basketbolu zevk almak için oynuyoruz. Ben bu işi severek yapıyorum. Saha içerisindeki rahatlık bazen çok iyi olmuyor ama hayatta da öyleyim. Kafama koyduğum bir şeyi yapmak istiyorum.

Skorer

Ergin Ataman ile çalışmaya başladıktan sonra tecrübeli koç hakkındaki fikirlerinin değiştiğini itiraf eden Buğrahan:

Ergin Ataman’ı tanımadan önce dışarıdan soğuk, insanlar ilişkilerinde iyi olmayan biri olarak görüyordum. Fakat onunla birlikte çalışmaya başladığımda bunun böyle olmadığını tam tersine çok cana yakın herkesle yakından ilgilenen biri olduğunu gördüm.

Skorer

Geçtiğimiz sezon Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan final serisinde esnasındaki Ergin Ataman’ın tavrı hakkında da konuşan Buğrahan:

Geçtiğimiz sezon final serisinde Fenerbahçe‘ye karşı kenarda sadece oturdu. Hiçbirimiz böyle bir tepkiyi beklemiyorduk. Soyunma odasında da hiçbir şey konuşmadı.

Skorer

Milli takım forması ile birlikte Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden Buğrahan, turnuva hakkında:

Dünya Şampiyonasında ABD maçı çok büyük bir moral bozukluğuna neden oldu. ABD maçının ardından Çekya maçında hiç konsantre olamamıştık. ABD’yi yenseydik bunu ilk kez başaracaktık. ABD maçını kazansaydık Çekya maçının önemi kalmayacaktı.

Skorer

Milli forma ile olimpiyatlarda yer almanın hayalini kurduğunu dile geitren oyuncu:

Herkes Olimpiyatta oynamak ister. Dünya Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası… Simon ile konuşuyorduk, ‘Oynadığın tüm turnuvaları unut orası bambaşka’ demişti.

Skorer

Bu sezon BSL’de 23 maçta ortalama 18.6 dakika süre alan ve 8.9 sayı, %44.9 3sayı, 3.2 ribaund, 2.8 asist istatistikleri ile katkı veren 27 yaşındaki guard, soğuk kanlılığı, saha görüşü ve aynı zamanda skorer özellikleri ile kumaşı üst düzeyde olan bir oyuncu. Kendisinin de belirttiği gibi son sezonlarda yaşadığı sakatlıklar gelişimini biraz yavaşlatmış olsa da halen milli takım düzeyinde forma giyebilecek bir kaç isimden biri ülkemizde. Hani derler top eline çok yakışıyor diye, işte tam da öyle bir oyuncu bana göre. Özellikle BSL maçlarında onu izlemek gerçekten büyük bir keyif.