Mehmet Özkan Liglere İlişkin Kararı Değerlendirdi

Mehmet Özkan Liglere İlişkin Kararı Değerlendirdi

14 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Takımı’nın Başantrenörü açıklama yaptı. Mehmet Özkan, basketbol liglerinin geleceğine ilişkin verilen kararı değerlendirdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan basketbol liglerinin geleceğine ilişkin karar açıklandı. Alınan karara göre liglerde tescil kararı alındı. Şampiyonun ise belirlenmeyeceği federasyon tarafından bildirildi.

Alınan kararla ilgili değerlendirme ise Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Takımı Başantrenörü Mehmet Özkan ile geldi. Şu anki durumda ligde 9’uncu basamakta yer aldıklarını belirten koç, maç eksiği ile sezonu bitirdiklerini söyledi. FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’na katılabileceklerini de söyleyen Özkan, federasyonun gelecek hafta içerisinde tam anlamıyla sıralamayı da netleştireceklerini bildirdi.

Alınan Karara Çok Sevindik

Ayrıca salgın sebebiyle lige nasıl devam edileceğine dair da Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kulüp yetkilileri ile görüşmeler yaptığının altını çizdi.

Adana Basketbol Kulübü olarak da maçların oynanmaması gerektiğini savunduklarını söyleyen teknik isim, beklenilen sağduyulu kararın da açıklanmış olduğuna vurgu yaptı. Maçların oynanmama kararını öğrendiklerinde tüm sporcu ve antrenörlerin de kararı olumlu karşıladıklarını söyleyerek, buna sevindiklerine dikkat çekti. İnsan sağlığının her şeyden daha değerli olduğunu ifade eden koç, maçlara ise gelecek sezonda kalınan yerden devam edileceğini belirtti. Kararın da herkes için hayırlı olması gerektiğini ekledi.

Güncel Yazılar