Pınar Karşıyaka Çalışmalarını Gelecek Sezona Yönlendirecek

Pınar Karşıyaka Çalışmalarını Gelecek Sezona Yönlendirecek

13 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu liglerin iptal edildiğinin açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamaya göre ikinci sezon hiç oynanmamış sayılacak ve şampiyon ise hiç belirlenmemiş sayılacak.

Bu süreci destekleyen takımlardan biri de Pınar Karşıyaka oldu. Liglerin iptal edilmesinin ardından Ufuk Sarıca ise yeni sezona hazırlık yapmaya başladı.

Basketboldaki üstün başarısı ile Anadolu Efes ile ciddi bir yarış haline giren Pınar Karşıyaka ekibi, özellikle de Ufuk Sarıca’nın takıma gelişi ile ekip adeta yeniden doğdu.

A Milli Takım Başantrenörü de olan Ufuk Sarıca ise, sezon başında 3 yıllık anlaşmaya imza atarak Karşıyaka ekibinin başına gelmişti. Takımı bir aileye çeviren koç, 2015 yılından bu yana ilk kez kupa hayalini kurdurmayı da başardı.

Hedeflere Ulaşmak Amaçlanıyor

Konuya ilişkin açıklama yapan Kaf-Kaf, sporcuların, antrenörlerin, çalışanların ve taraftarların sağlığını korumak için alınan kararın ise desteklendiğini belirtti. Bu süreçte yanlarında olan sponsorlar, yöneticiler, antrenörler, oyuncular idari ve teknik kadronun yanı taraftarlarla da beraber hedefler doğrultusunda yürüneceğine dikkat çekildi.

Daha sağlıklı günlerde istenilen başarılara ulaşmak için daha fazla çalışılacağına da yapılan açıklamalarda vurgu yapıldı. Liglere verilen aranın sonrasında ise ilk hedefin yeni sezon hazırlığı olacağının mesajları böylelikle verilmiş oldu.

Güncel Yazılar