Burak Bıyıktay: “Bu Seneki Hedeflerimiz Daha Çok Dengeyi Oturtmaya Çalışmak Olacak.”

Burak Bıyıktay: “Bu Seneki Hedeflerimiz Daha Çok Dengeyi Oturtmaya Çalışmak Olacak.”

18 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Beşiktaş Sompo Sigorta‘nın koçu Burak Bıyıktay, SportsTv’ye açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli koç, Beşiktaş Kulübü’nün “Bırakmam Seni” kampanyasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Sadece Beşiktaş taraftarı değil, Türkiye’de spora gönül veren herkesin bu kampanyaya destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş’ın var olmadığı, var olamayacağı bir sporda hiçbir güzellik olmayacaktır. 117 yıldır var olan bir kulüp ama maalesef ekonomik şartlar kulübü çok zor duruma getirdi. Bizim bu işten çıkmamız lazım. Ben sosyal medya hesaplarımdan sürekli paylaşıyorum.

SportsTV

FIBA Europe Cup’a katılımlarıyla ilgili olaraksa kısa ve öz konuştu:

Kupayı almak tabii ki hedefimiz olur ama kuracağımız takım, yapılanmamız önemli. Bu seneki hedeflerimiz daha çok dengeyi oturtmaya çalışmak olacak. O kupada da gidebildiğimiz yere kadar gitmeye çalışacağız.

SportsTV

İsmi Siyah-Beyazlılar’la anılan 2 oyuncuya ve kadro yapılanmasına ilişkin Bıyıktay’ın ifadeleri şu şekildeydi:

Aslında bir anlaşma yok. Bu oyuncular bizim takip ettiğimiz oyuncular. Ön görüşme yaptığımız sadece sözleştiğimiz oyuncular. Bu oyuncularla net bir anlaşma yapılmadı. Bir şekilde basına sızdı, nereden sızdığını da bilmiyorum. Büyük ihtimalle yurtdışındaki menajerler bunları paylaşıyorlar Beşiktaş ismini kullanarak. Şu anda imzalanmış hiçbir kontrat yok. Bildiğiniz gibi transfer yasaklarımız var. Bunların da kaldırılması lazım. Bizim şu anda imza atma şansımız yok. Bu iki ismi takip ediyoruz, yetenekli olduğunu düşünüyoruz. Bunlar gibi birkaç tane oyuncu var görüştüğümüz ama onlar sızmamış demek ki. Burak Can, Samet ve İsmet takımdan ayrıldı. Kontratı opsiyonlu devam eden Ömer var. Bir de kontratı biten Oğuz ile görüştük. Bütçemiz belli olmadığı için kimseye bir teklifte bulunamıyoruz. Kim kalacak kim gidecek şu an bir şey söyleyemem.

SportsTV