Galatasaray’da Tilbe Şenyürek İle Yollar Ayrıldı

Galatasaray’da Tilbe Şenyürek İle Yollar Ayrıldı

17 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Galatasaray Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı’nda forma giyen Tilbe Şenyürek ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Başarılı sporcunun BOTAŞ ile anlaştığı öğrenildi.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nda forma giyen 25 yaşındaki Tilbe Şenyürek ile yolların resmen ayrıldığı bildirildi. Işıl Alben’in ardından bir milli basketbolcu ile daha yollar böylelikle ayrılmış oldu.

Sarı kırmızılı takımdan ayrılmış olduğunu duyuran 25 yaşındaki sporcu, açıklamasını sosyal medya üzerinden gerçekleştirdi. Galatasaray camiasına seslenen milli basketbolcu, sarı kırmızılı kulübe heyecanla geldiğini ve unutulmaz anlar yaşadığını belirtti. Galatasaray’ın formasını taşımış olmanın onurunu ve gururunu yaşadığının da altını çizen oyuncu, durumunun Işıl Alben ile aynı olduğunu bildirdi.

Yuvasına Döndü

Devam eden sözleşmesinin, tarafı ile herhangi bir görüşme olmadan 27 Mayıs 2020 tarihinde tek taraflı olarak feshedildiğini belirten Tilbe Şenyürek, kulübün indirimli teklifini kabul ettiğini de ekledi. Fakat haftalar boyunca sözleşmenin kendisine ulaşmadığını ve herhangi bir şekilde iletişime geçmediğini de söyleyerek, genç bir sporcu olarak hedeflerine ve hayallerine ulaşmak adına daha fazla beklemenin ise doğru olmayacağını vurguladı.

Basketbol ile 8 yaşında tanıştıran ve 14 sene formasını giymiş olduğu BOTAŞ Spor Kulübü’ne dönmüş olduğunun da duyurusunu yaptı. Ve tekrardan yuvasında olmanın heyecanını yaşadığına dikkat çekti.

Güncel Yazılar