Burak Elmas: “Takımdan Çok Ümitliyiz”

Burak Elmas: “Takımdan Çok Ümitliyiz”

17 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

ING Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisi ikinci maçında deplasmanda Bahçeşehir Kolejini 94-98 mağlup ederek yarı finale kalan Galatasaray NEF’te Başkan Burak Elmas karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Takımın son dönemde sergilediği performanstan çok mutlu olduğunu ifade eden Burak Elmas, şunları dile getirdi:

“Geçen sezon basketbolda zor bir sene geçiren kulübümüz, yeni bir yapılanmaya gitti. NEF sponsorluğunda Sayın Erden Timur’un katkılarıyla, sevgili Barış Nane’nin de yönetimiyle ilmek ilmek dokuyarak yeni bir ekip oluşturdular. Buraya kadar geldiler. Takım içerisinde çok güzel bir aile ortamı oluşturdular. Onlara teşekkür etmek istiyorum. Kısa zamanda çok önemli bir iş başardılar.”

“Galatasaray taraftarlarını, basketbolseverleri tekrar salona çektiler. Çok güzel bir hikaye yarattılar. Umarım bundan sonraki serilerde devam edecek. Çok mütevazı bir bütçe ve güzel bir modelle buraya kadar geldi arkadaşlarımız. Bu takımın formülünün her rakibe karşı başarılı olma şansı var. Bunu da sezon içinde çok kuvvetli rakipleri yenerek gösterdiler. Onlardan çok ümitliyiz.”

Sarı kırmızlıların basketbol şubesinden sorumlu yöneticisi Barış Nane ise yayıncı kuruluşa verdiği demeçte şöyle konuştu:

“Erkek basketbol şubemizde güzel bir sinerji oluştu. Bunları planladık. Erkek basketbol Galatasaray için çok önemli bir şube. İlk olarak amacımız o enerjiyi yakalamaktı. Kerem ve Turgay’ın önemli katkıları var bunda. Çok ciddi mesai harcıyorlar. Onların önderliğinde iyi bir takım yakaladık. Hedefimiz ilk olarak çeyrek finali geçmekti. Şimdi hedefimiz final oynamak. Bu uzun soluklu bir proje. Başkanımızla bunu planlayarak, Sayın Erden Timur’un maddi ve manevi katkıları var. Taraftarımızı mutlu edebiliyorsak ne mutlu bize.”