Nicolas Laprovittola: “Bu Sezon Beklentileri Aştım”

Nicolas Laprovittola: “Bu Sezon Beklentileri Aştım”

17 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Arjantinli guard Nicolas Laprovittola, geçen yaz döneminde Real Madrid’den ayrılarak Katalan devi Barcelona‘ya transfer oldu. Sezon başında Katalan ekibine katıldıktan sonra, bazıları onun teknik direktör Jasikevicius’un tarafındaki potansiyel etkisine şüpheyle yaklaştı, ancak Laprovittola hızla takım için kilit parçalardan biri haline geldi.

Arjantinli oyun kuruc, İspanyol AS sitesine bir röportaj verdi ve etkileyici sezonu ve yaklaşmakta olan Turkish Airlines EuroLeague Final Four‘u hakkında konuştu.

İşte Laprovittola’nın röportajından öne çıkan başlıkları:

“Kendimi iyi hissediyorum ama şimdi büyük bir meydan okuma geliyor, bu benim ilk Final Four’um olacak, ne söyleyebilirim? Sezon boyunca Calathes ve Higgins farklı sakatlıklar yaşadı ama onlarsız da iyi oynamaya ve kazanmaya devam ettik, doğru tepki verdik. Şimdi geri döndüler ve müsait olacaklar ama ben hala iyi oynuyorum ve kendimi rahat hissediyorum”

Etkileyici sezonundan bahseden Arjantinli guard, bu yıl beklediğinden daha iyi gittiğini itiraf etti.

“Bu sezonun beklentilerimi aştığını düşünüyorum. Hem kişisel hem de kulübünkiler. Ama her zaman oyunuma güvendim, ne verebileceğimi biliyordum. Bugün farklı bir roldeyim, daha çok bir guard gibi, skorer olarak oynuyorum. Sanırım oyunumu buldum.”

Barcelona’nın final four’u kazanma şansına da değinen Laprovittola, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu takıma geldiğimden beri, EuroLeague’in bu kulüp için en önemli hedef olduğunu biliyordum. Belgrad’a geldik ama iş henüz bitmedi.”

Basketnews