Burak Gören Gündemi Değerlendirdi

Burak Gören Gündemi Değerlendirdi

28 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de de tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Türk Telekom Basketbol Takımı Başantrenörü Burak Gören de gündeme ilişkin açıklama yaptı.

Koronavirüs salgını, tüm dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden oldu. ING Basketbol Süper Ligi de 23’üncü haftada bu sebepten ötürü durdu. Türk Telekom Basketbol Takımı  Başantrenörü Burak Gören de koronavirüse ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Takımının özellikle de son dönemde önemli bir çıkış yakalamış olduğunu ifade eden basketbol koçu, duraklamanın sıkıntı yarattığını belirtti. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’deki hedefler bakımından sorun teşkil ettiğini belirten Gören, saha içi rekabete de çok fazla inandığını söyledi.

Salgın sebebiyle liglerin ertelenmesine ilişkin de konuşan antrenör, liglerin tamamlanmasını ümit ettiğini ekledi.

Oyuncular Ülkelerine Döndü

Oynanmadan tamamlanan ligin burukluğunun da belirtileceğine dikkat çeken Burak Gören, işin gerçeklik payının da altını çizdi. Bu sebeple de oynanmasının çok da mümkün olmadığını ifade etti. Bunun sebebinin de ilk olarak hem oyuncuların hem de heyetin ciddi anlamda endişesi olduğu şeklinde yorumladı.

Maçların son hafta ise seyirci olmadan oynandığını ekleyen basketbol koçu, şartların eskiye dönmesinin de kısa dönemde pek de mümkün görünmediğini söyledi ve yabancı oyuncularının da tamamının ülkelerine gittiğine dikkat çekti.