Basketbol Ligleri Tamamlanacak Mı?

Basketbol Ligleri Tamamlanacak Mı?

28 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de corona virüs nedeniyle liglere ara verildi. Daha sonraları bu ara tedbir nedeniyle uzadı ve şimdilerdeki konu ise; liglerin tamamlanıp tamamlanmayacağı üzerine. Basketbol takımı Türk Telekom antrenörü Burak Gören yaptığı açıklamada 23. Haftada durmak zorunda kalan basketbol liginin tamamlanmasına pek ihtimal vermediği söyledi.

Corona virüsten etkilenen takımların en başında bulunan Türk Telekom, liglerde önemli çıkışlar sergilediği anda, maçların yarım kalmasıyla hedeflerine ulaşamama sorunları yaşadıklarını söyleyen Gören bu durumun takımına zor anlar yaşattığını söyledi. Türkiye liglerinde ve FIBA liginde güzel sonuçlar almaya başladıkları anda duraklama dönemine girerek hedeflerini gerçekleştiremeyecek olmalarına üzüldüğünü belirtti.

Liglere Eylül Ayında Mı Başlanılacak?

Burak Gören yaptığı açıklamada liglerin eylül ayına kaldığını açıkladı. Basketbol takımı bünyesinde onayan yabancı uyruklu oyuncuların ülkelerine gittiğini, geri dönmelerinin şu an için zor olduğunu ama eylül ayında nasıl olması gerektiğini tam olarak bilemediğini sözlerine ekledi. Ayrıca sözleşme süreleri biten oyuncular olacağını yeni sezona farklı kadrolarla başlayacaklarını belirti.

Sezonda yakalanmış olan dörtlü finale kadar ev sahipliği yapma avantajının kaybolduğunu, Şampiyonlar Ligine iddialı başladıklarını söylerken; bu başarılarının gelecek sezonda da devam edeceğini ve takımının yükselmesi için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi. Yarım kalan ligler eylül ayında tekrar başlayacak ama Türk Telekom bu sezondaki başarısını tekrar yakalayıp devam ettirebilecek mi? Sorusu merak konusu oldu.