Büyükkarcı: “Karşıyaka Eski Günlerine Döndü”

Büyükkarcı: “Karşıyaka Eski Günlerine Döndü”

9 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübün geleceği ve neler yapmak istediği hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Basketfaul’ün görüntülü röportajına katılan başkan, FIBA Europe Cup’da Eylül ya da Ekim ayında düzenlenecek Final Four organizasyonuna ev sahipliği yapmak istediklerini ve bir dönem daha başkan seçilmek istediğini belirtti:

Karşıyaka, Göztepe, Altay, Altınordu başkanları son 2 yıldır ayda bir buluşup yemek yiyoruz. İlişkilerimiz gayet iyi, birbirimize oyuncu da veriyoruz. Bu tablo taraftarlara da yansıdı.FIBA EuropeCup Final 4 organizasyonuna sezon bitecekmiş gibi talip olmuştuk. Şimdi yeni sezona alınan organizasyona yine talip olacağız.

Şartlar normale dönerse Ağustos-Eylül aylarında hızlandırılmış programla BSL play off’larının oynanabileceğini düşünüyoruz. Karşıyaka basketbolu, taraftarıyla, çok iyi sponsoruyla eski günlerine döndü ve çok değerli bir kulüp haline geldi.10 bin kişilik salonumuza kavuşup taraftarımıza daha uygar şartlar sunmak ve büyük organizasyonlar almak istiyoruz.Altyapımızda çok ciddi bir hareketlenme oldu ancak tesis sorunumuz var. Organizasyon kalitemizi çok yükselttik. Altyapılarda 2000 öğrenciye ulaştık.Yaşadığımız süreçte altyapının önemi daha da artacak.

Hiçbir kulübün bütçesi eskisi gibi olmayacak. Yabancı sayısının kademeli olarak düşeceğini sanıyorum. Artık pahalı yabancılara gidilemeyecek. Federasyon yabancı konusunda 3+2 mi, 4+1 mi, bir karar verebilir. Karşıyaka’da projelerimi gerçekleştirmek için bir dönem daha başkanlık yapmak istiyorum. Kulübü çok zor durumda devralmıştık ama düzlüğe çıktık.

EDİTÖR YORUMU:

Turgay başkan gerçekten kulüpte önemli gelişimlere imza attı ve bunu yaparken de sportif başarıyı sağladı özellikle basketbol cephesinde. Koç Sarıca’yı ikna edip göreve getirmeleri ile birlikte mütevazi bir bütçeleri olmasına rağmen iyi yabancılar ve koçun faydalanabileceği potansiyelli yerliler alarak kemik bir kadro kurdular. Sezon devam etseydi hem BSL’de hem de Europe Cup’da güçlü şampiyonluk adaylarından biri olacaklardı ki nitekim İzmir’deki maçta bu sezonun tüm kulvarlardaki en formda takımı Anadolu Efes’i ne kadar zorladıklarını, uzatmada kaybettiklerini de unutmayalım. Özetle benim de gönlümden başkanın bir dönem daha görev yapması geçiyor ki özellikle basketbol konusunda altyapıya biraz daha destek olup görevi bırakırken sağlam bir temel oluşturmuş olmasını diliyorum. Tofaş, Bandırma ve Anadolu Efes gibi İzmir temsilcisinin de alt yapıda önemli bir potansiyele ulaşmasını bekliyorum.