Fenerbahçe’de 3 Branşta Ücret Kısıtlamasına Gidilecek

Fenerbahçe’de 3 Branşta Ücret Kısıtlamasına Gidilecek

9 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs, tüm dünyada küresel bir ekonomik krizin de baş göstermesine neden oldu. Süreçten zarar görenlerden biri de spor kulüpleri oldu. Fenerbahçe yönetimi ise zaten zor bir mali dönemden geçerken, bu durumla daha da zor durum gerçeği ile karşı karşıya geldi.

 

Pandemik bir hastalık olan yeni tip koronavirüs, tüm dünyada etkilerini sürdürmeye devam ediyor. On binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgın, ekonomik açıdan da ülkeleri zorladı. Bu süreçte maçların seyircisiz oynanma kararının ardından alınan liglerin süresiz askıya alınması da spor kulüpleri açısından belirsizlik yarattı.

 

Liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir tarih verilmediği için eli kolu bağlanan spor kulüpleri de bu süreçten çıkmak için çabalıyor. Bu dönem öncesinde mali anlamda zaten kriz yaşayan Fenerbahçe Spor Kulübü de, basketbol ve voleybol şubelerinin maaşlarında indirime gitmek zorunda.

 

Yüksek Ücret Alanların Menajerleri İle Görüşülecek

 

Sarı lacivertli yönetimde yalnızca futbolcuların ücretlerinde indirim bekleniyordu. Fakat Ali Koç, bu zorlu süreçte basketbol ve voleybolda da kesinti gerçeği ile yüzleşti.

 

Her gün kulübe giden ve yönetim kurulu üyeleri Semih Özsoy ile Selahattin Baki ile toplantılar da yapıyor. Çözüm önerileri açısından görüş alışverişinde bulunan Koç, indirim hususunda önümüzdeki hafta harekete geçeceğini bildirdi. Alına bilgiye göre de yüksek ücretler alan oyuncuların menajerleri ile indirim görüşmesi gerçekleşecek.