Kobe Bryant Şöhretler Müzesi’nde Yer Alacak

Kobe Bryant Şöhretler Müzesi’nde Yer Alacak

8 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA yıldızı Kobe Bryant, Şöhretler Müzesi listesindeki isimler arasında yer aldı.

Naismith Basketbol Hall of Fame (Şöhretler Müzesi) etkinliği için 2020 isimleri açıklandı. Seçilen isimlerden biri de Amerikalı basketbol yıldızı Kobe Bryant oldu. FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019’un küresel elçisi Kobe, efsane olmaya devam edecek.

Şöhretler Müzesi adlı etkinlikde 2020 sınıfına seçilen isimler arasında Bryant’ın yer alması ise herkesi duygulandırdı. Öte yandan listede yer alan diğer bir isim de Patrick Baumann oldu. Baumann da, uzun yıllar Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Genel Sekreteri olarak görev almıştı.

Basketbol tarihi açısından önemli bir yere sahip olan iki ismin de vefatlarının sonrasında listeye alındığı öğrenildi. Naismith Basketbol Şöhretler Müzesi 2020 sınıfı, 29 Ağustos 2020 tarihinde, Springfield, Massachusetts’de yerlerini almış olacak.

2003 ve 2018 yılları aralığında FIBA Genel Sekreteri olarak görev alan Baumann, Arjantin’deki Gençlik Olimpiyat Oyunları sırasında geçirmiş olduğu kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmişti.

Başarıları Saymakla Bitmezdi

Öte yandan Kobe Bryant da, 5 kez NBA şampiyonluğu kazanmıştı. Ayrıca iki olimpiyat altın madalyası bulunuyordu. Ve FIBA 2007 Amerika Şampiyonası şampiyonluğu ile Los Angeles Lakers şampiyonluğu kazanmıştı. Efsane basketbolcu da Ocak 2020’de bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetmişti.