Çebi: Basketbolda gelir 10, gider 40 lira

Çebi: Basketbolda gelir 10, gider 40 lira

14 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Beşiktaş kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi, beIN Sports’a önemli açıklamalarda bulundu.

Çebi’nin açıklamalarından öne çıkan ve amatör şubeler ile ilgili sözler şöyleydi:

Beşiktaş bana göre son 20 senede amatör şubelere minimum bir milyar TL harcamıştır. Karşılığında aldığımız hiçbir şey yok. Bu sene hiçbir amatör şubeyi kapatmayacağız. Gelirleri ve giderleri eşitleyecek tarzda takım yapacağız.

Satabildiğimiz bir basketçimiz yok, bonservis kazanabildiğimiz bir hentbolcumuz yok. Hangisi doğru? Futbolda bilet alan adamın verdiği 100 lirayı niye oraya aktaralım. Gelirleri ve giderleri eşitleyeceğiz. Baskette gelir 10 lira, gider 40 lira. Nereden bulacağız bu parayı?

Basketbol A Takımınızda futbol gibi oyuncu yetiştirirseniz, dışarıdan 300-500 bin dolara basketçi getirmezsiniz. Çocuklarınızı 100-200 bin liraya oynatırsınız. Böylelikle gelir ve giderlerinizi karşılayan bir amatör faaliyet içinde olursunuz.

beIN Sports

Beşiktaş, 2018-19 sezonunda 6. sırada yer almış play-off’un ilk turunda Tofaş’a 2-0 elenmişti. Bu sezon askıya alınana kadar ise 11 galibiyetle 8. sıradaydı ama play-off yarışında kendileri ile aynı galibiyete sahip olan Telekom ve Bursaspor ile çetin bir mücadelenin içindeydiler.