Limoges FIBA Şampiyonlar Ligi’ne Devam Ediyor

Limoges FIBA Şampiyonlar Ligi’ne Devam Ediyor

14 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ULEB Avrupa Kupası’nda mücadele eden Fransa temsilcisi Limoges ekibi, yeni sezonda da FIBA Şampiyonlar Ligi’ne katılacağının bilgisini verdi. Konuya ilişkin kulüp tarafından yapılan açıklamada, 3 sene boyunca organizasyonda yer almak için sözleşme imzalandığı ifade edildi.

ULEB Avrupa Kupası’nda mücadele eden Fransa temsilcisi Limoges ekibi, gelecek sezonda da FIBA Şampiyonlar Ligi’ne devam edeceğinin duyurusunu yaptı. Konuya ilişkin açıklama yapan kulüp, organizasyon ile 3 senelik sözleşmelerinin bulunduğunu belirtti.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm dünyada aksayan spor faaliyetlerine, birtakım değişikliklere de neden oldu. Türkiye’de de etkisini gösteren pandemi, ülkedeki tüm basketbol liglerinin şampiyon ilan edilmeden tescil edilmesine neden oldu.

Türkiye’deki liglerde beyaz sezon ilanı yapılırken, Galatasaray Doğa Sigorta, Darüşşafaka Tekfen, Tofaş gibi ekipler de EuroCup mücadelesinden ayrıldı. Ve FIBA Şampiyonlar Ligi’ne katılacağını açıkladı.

Limoges 6’ıncı Takım Oldu

ULEB Avrupa Kupası’nda mücadele eden Fransız ekip Limoges de, yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi’ne katılacak ekiplerden biri olacağını ifade etti. 3 senelik sözleşmeye imza attıklarını belirten kulüp,  önümüzdeki senelerde de organizasyonda yer almaya devam etmiş olacak.

Öte yandan Limoges, Galatasaray Doğa Sigorta, Darüşşafaka Tekfen, Tofaş, Bilboa Basket ve Rytas Vilnius’un sonrasında organizasyona katılacağını duyuran 6’ıncı takım olarak kayıtlara geçti.

Güncel Yazılar