Ufuk Sarıca Hem Gündeme Hem De Kendine Dair Açıklamalarda Bulundu

Ufuk Sarıca Hem Gündeme Hem De Kendine Dair Açıklamalarda Bulundu

16 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Basketbol Koçu Ufuk Sarıca, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin bir röportaj vererek, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Karantina sürecinde oyuncularla görüştüklerini fakat buna online bir şekilde devam etmenin mantıklı olmadığını belirtti. Ufuk Sarıca, evde yapılabilecek hareketlerin kısıtlı olduğunu ekledi. Normal çalışma şartları ile söz konusu durumun kıyaslanamayacağını da belirterek basketbolun bu dönemde son sıralarda gelen bir şey olduğunu ifade etti.

Michael Jordan’ı İzlemekten Çok Zevk Alırım

Başarılı antrenör, öte yandan izlemekten en fazla zevk aldığı basketbolcunun ise Michael Jordan olduğunu söyledi. Unutamadığı spor karşılaşmalarına ilişkin de konuştan Sarıca, Efes Pilsen ekibinde oynarken, Koraç Kupası’ndaki Teamsystem Bologna yarı final maçını unutamadığını ekledi. Hayatında idol olarak kimseyi almadığını da itiraf eden koç, kendinin bir şeyleri geliştirmiş olduğunu söyledi. Ayrıca yaşam şekli bakımından da babasının pek çok özelliğini ve en çok da kararlılığı ile disiplinini örnek aldığını ifade etti.

Sporcuları ile diyaloglara ise her zaman açık olduğunu ekleyen Ufuk Sarıca, karşındaki kişinin keşfedildiği sürecin sonrasında her şeyin daha kolay olduğunu belirtti.

Öte yandan çok geçmişe dönmediğini de söyleyen basketbol antrenörü, bugün için yapacak bir şey olmadığını fakat yarın için her zaman çok şey olacağını söyledi.