CSKA Başkanı Vatutin: “Bütçede Yüzde 25-30’luk Bir Düşüş Bekliyoruz.”

CSKA Başkanı Vatutin: “Bütçede Yüzde 25-30’luk Bir Düşüş Bekliyoruz.”

15 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

CSKA Moskova‘nın başkanı Andrey Vatutin, yeni sezon öncesi kulübün ekonomik durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkesinde Izvestia’ya verdiği röportajda kulübün mali durumu, transferler ve özellikle Shengelia hakkında açıklamalar yaptı.

Krizin etkilerini en düşük seviyede hissetmek adına ciddi işler yaptık. Milutinov ve Shengelia gibi iki pahalı oyuncu aldık ancak Hines, Vorontsevich, Koufos ve Baker gibi ağır kontratlardan çıktık. Toplam maaş yükü yükselmedi ve bence bu önemli. Çünkü bütçemiz düşecek. Neler olacağına bağlı olarak yüzde 25-30’luk bir bütçe düşüşü bekliyoruz.

Izvestia

Vatutin ayrıca Gürcistan Devlet Başkanı’nın Shengelia’nın Moskova ekibiyle imzalaması üzerine yaptığı açıklamalara da değindi:

Başta ciddiye almadım. Gürcistan’da birçok arkadaşım var ve başkanın bir sporcunun kendi takımını seçme özgürlüğü hakkında yaptığı negatif açıklamalara epey şaşırdım. Shengelia’nın da söylediği gibi, onun vatanseverliğini ve ülkesine olan aşkını açıklamak zor. Politik konulara girmek istemiyoruz. Sadece basketbol oynayıp kupalar kazanmak istiyoruz. Gürcistan’a ve tarihine büyük bir saygım var. Shengelia gibi bir oyuncuları olduğu için gururlanmalılar.

Izvestia

CSKA Başkanı son olarak Kyle Hines’ın ayrılığına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Bizim için de sürpriz oldu. Bunu beklemiyorduk ve bütün transfer planlarımızı tersine çevirdi. Ancak şikayet edemeyiz. Hines hem saha içinde hem saha dışında bu kulübe çok şey verdi. Bizim için büyük anlam ifade ediyor ancak yolumuza devam etmeliyiz. Çünkü kimse bir takımda sonsuza dek kalamaz.

Izvestia