CSKA Moskova Başkanı Andrey Vatutin Açıklama Yaptı

CSKA Moskova Başkanı Andrey Vatutin Açıklama Yaptı

15 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs pandemisi, tüm dünyada etkisini sürdürmeye hızla devam ediyor. Bu süreçte en fazla etkilenen sektörlerden biri de spor dünyası oldu. Küresel çaplı olarak yaşanan pandemi krizi, ekonomik sorunlara da neden oldu. Özellikle de spor kulüplerinde ciddi maddi kayıplara neden olan salgın, bazı kulüplerin farklı kararlar almasına neden oldu.

Koronavirüs salgını sürecinde, ligler için verilen süresiz askıya alma kararı, tescil kararı, seyircisiz oynanan maçlar ciddi kayıplara neden oldu. Hiçbir gelir olmadan, gidere yönelen spor kulüpleri de, yaşanan ekonomik krizden ciddi boyutta etkilendi.

Basketbolda 2018-2019 Avrupa Ligi şampiyonu olan CSKA Moskova ekibi ise, bu sürecin ardından yeni bir karar alındığını açıkladı. Kulüp Başkanı Andrey Vatutin, kulübünün finansal durumuna ilişkin konuşan yönetici, alınan yeni kararlara da değindi.

%30 Oranında Küçülmeye Gidildi

Koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle sıkıntıya düşen kulüplerden biri de CSKA Moskova ekibi oldu. Bu süreçte alınan yeni kararlara ise Kulüp Başkanı Andrey Vatutin değindi.

Vatutin yapmış olduğu açıklamada, Milutinov ile Shengelia gibi iki pahalı oyuncu alındığını belirtti. Fakat Hines, Koufos, Baker ve Vorontsevich gibi ciddi kontratlardan da çıkmış olduklarını açıkladı.

Maaş yükünün artmadığına dikkat çeken yönetici, salgının etkileri nedeniyle bütçede %25-30 oranında da bir küçülme olacağını ifade etti.

Güncel Yazılar