CSKA Başkanı Vatutin: “Euroleague Ancak Yazın Yeniden Başlayabilir”

CSKA Başkanı Vatutin: “Euroleague Ancak Yazın Yeniden Başlayabilir”

7 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Coronavirüs salgınının her geçen Avrupa’yı etkisi altına aldığı günlerde artık basketbolun da dönmesi konusunda da karamsarlık artıyor.

NBA dahil bir çok üst düzey organiazasyon gibi Euroleague’in 2019-20 sezonunu nasıl sonlandıracağı da halen belirsizliğini koruyor. Euroleague yönetimi kararlarını Mayıs ayında şekillendirebileceklerini ve 4 senaryo üstünde çalıştıklarını belirtmişti.

Son olarak CSKA Moskova başkanı Andrey Vatutin, şartların sağlanması ve Turkish Airlines Euroleague‘in geri dönebilmesi hakkındaki öngörülerini dile getirdi.

Neredeyse tüm takımlar corona virüsü salgını yüzünden dağıldı. Ülkeler arasındaki hava yolları bağlantısının açılması, oyuncuların takımlarına dönmesi ve yapılacak olan hazırlanma dönemi zaman alacak. İyimser bir gelişmeyle maçları, sıkıştırılmış bir takvimle Haziran ve Temmuz başında oynamaya çalışabiliriz. Zaten ulusal liglerin çoğu, sezonu iptal etti.

Khimki’nin genel menajeri Astakhov ise Avrupa’da coronavirüs salgınının her geçen gün daha kötüye gittiğini ve sezonun Haziran ayında bile başlamasının zayıf bir ihtimal olduğunu dile getirmişti.

Kaynak: Eurohoops