NBA Maçlarına İlişkin Konuştu

NBA Maçlarına İlişkin Konuştu

7 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, dünyadaki tüm ligler süresiz olarak askıya alındı veya tamamlandı. Amerikan basketbolunun da olumsuz etkilendiği süreçte NBA maçları da ertelendi.

Konuya ilişkin açıklama ise NBA Komisyon Üyesi Adam Silver ile geldi. Silver, kalan maç takvimleri için olası senaryoların tartışıldığını ifade etti. Nisan ayı boyunca da buna ilişkin bir karar vermenin zorunlu olduğunu belirtti.

Pandemik bir salgın hastalık olan yeni tip koronavirüs, NBA maçlarının da durdurulmasına neden oldu. Süresiz olarak askıya alınan maçların ne zaman başlayacağı ise merak konusu haline geldi.

 

Konuşmak İçin Erken

 

Konuya ilişkin açıklama yapan NBA Komisyan Üyesi Adam Silver, Nisan ayı içerisinde bir karar alınmasının ise zor olacağını ifade etti. Hafta boyunca arkadaşları ile de bu durumu konuştuğunu ifade etti. Nisan ayı sürecinde bir karar verilemeyeceğini de sık sık arkadaşlarına söylediğini belirterek bunun kabul edilmesini söyledi. 1 Mayıs tarihine kadar da bir şey söylemek için erken olacağını özellikle vurguladı.

 

Kalan takvimi devam ettirmek için de bazı senaryolar üzerinde çalıştıklarını söyleyen Silver, şu an için ise dinlenme modunda olduklarını belirtti. Geriye kalan maçların ise tek bir şehirde oynama planlarının tartışıldığını ayrıca ifade etti. Sporu da özlediklerinin altını çizerek, ligin ideal koşullarda kaldığı yerden devam etmesi gerektiğini ekledi.