Efsane Kyle Hines CSKA Moskova’dan Ayrıldı

Efsane Kyle Hines CSKA Moskova’dan Ayrıldı

31 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi tarihindeki en önemli basketbolculardan biri olan Kyle Hines, CSKA Moskova ekibinden ayrılma kararı aldı. Konuya ilişkin merak edilen açıklama Rus kulübün başkanından geldi. Sporcunun, yeni bir maceraya yelken açmak istediği belirtildi.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi denildiğinde aklan ilk gelen isimlerden biri olan Kyle Hines, CSKA Moskova ekibinden ayrılma kararı aldı. Büyük bir öneme sahip olan yıldız sporcunun ayrılığına ilişkin açıklama Rus kulübün başkanından geldi. Kulüp yöneticisi olan Andrey Vatutin, Hines’in yeni bir maceraya yelken açmak istediğini ve kendilerinin de bu isteği geri çevirmediklerini ifade etti.

Sözleşmesini Uzatmak İstedik

EuroLeague tarihinde de ayrıca önemli bir yere sahip olan Kyle Hinnes’in CSKA Moskova ekibinden ayrılışı spor dünyasının gündemine bomba gibi düştü.

Rus kulübün yöneticisi olan Andret Vatutin, Kyle’nin sözleşmesini uzatmak istediklerini fakat kendisinin bunu kabul etmediğini vurguladı. Kendisine ve ailesine de bundan sonraki süreçte başarı dileklerinde bulundu.

Bu zamana kadar EuroLeague’de toplamda 4 şampiyonluk kupasına sahip olan ve 2013 yılından bu yana da Rus ekibinin formasını giyen sporcu böylelikle kendi kararıyla ayrılmış oldu.

Bu sezon THY Avrupa Ligi mücadelesinde 28 maçta mücadele eden sporcunun, 8.8 sayı ve 4.9 ribaund ortalamaları bulunuyordu.

Güncel Yazılar